Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Opravy a servis nivelačních přístrojů

Servis a opravy optických nivelačních přístrojů

Naše servisní středisko zajišťuje veškeré opravy optických nivelačních přístrojů. Jsme schopni odborně váš nivelační přístroj zkontrolovat, určit náklady na opravu a konzultovat s vámi, zda jsou náklady na opravu nivelačního přístroje pro vás přijatelné. Po opravě nivelačního přístroje provedeme seřízení, aby váš přístroj odpovídal parametrům udávaným výrobcem. Na vyžádání jsme schopni vystavit kalibrační list, který je důležitý v rámci vaší ISO certifikace.

Zdá se vám, že uvnitř nivelačního přístroje slyšíte nezdravý zvuk? Tento zvuk připomínající uvolněnou součástku je v pořádku a značí pohyb kompenzátoru. Právě opravy kompenzátoru patří k těm nejdražším a většinou není jejich oprava rentabilní vzhledem k ceně celého nového přístroje. Kompenzátor nivelačního přístroje je uchycen na tenkých kovových vláscích, jejichž natažení nebo přetržení (většinou při pádu přístroje) znamená pro přístroj konečnou a takový nivelák už poslouží jen jako zdroj náhradních dílů nebo jako dekorace.

Provádíme opravy a servis optických nivelačních přístrojů všech značek. Např. Sokkia, Topcon, Hilti, Bosch, Stabila, Carl Zeiss, Dahlta, South, Leica, Dewalt, GeoFennel, Nikon, Pentax, Geomax, Theis Wolzhausen, GP, PNAL, Nedo, Nestle, GAL, Skil, ale i jiných a historických přístrojů.

Google +

Mensuro, s.r.o.

Servis, opravy a kalibrace měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii. Vývoj a prodej bezpilotních leteckých prostředků.
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.13/09/2018 @ 15:02
Tentokrát je v rámci prezentačního videa vyzvednut laserový skener FARO FOCUS na teleskopickém držáku Level-Lift Roof EVO, který je umístěn na střeše automobilu.
Díky vyzvednutí laserového skeneru je možno mnohem lépe skenovat fasády budov. Další výhodou je naskenování prostoru i za překážkami, jako jsou hlavně ploty nebo automobily zaparkované na ulici.

Více informací o střešním zvedacím systému pro laserové skenery najdete zde: http://mensuro.cz/produkt/level-lift-roof-evo/
SCAN&GO - Video Guide for the use of LEVEL-LIFT ROOF
   View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.12/09/2018 @ 8:35
Společnost MicaSense zabývající se vývojem a produkcí multi-spektrálních senzorů pro zemědělství připravuje představení zcela nového senzoru s označením Altum, který podle slov výrobce změní "pohled na multi-spektrální snímkování".
Výrobce informuje, že nová multi-spektrální kamera Altum budu sbírat informace o fenotypování, zavlažování a zdraví plodin.
   View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.11/09/2018 @ 16:08
Kangur-Lift od společnosti Scan&Go je teleskopický zvedák pro laserové skenery z eloxovaného hliníku s pneumatickým pohonem pomocí ručního čerpadla. Výsuvný držák s maximální výškou 6 m je umístěn na vozíku s pryžovými koly a lakovaným rámem.
Zvedák Kangur-Lift je vhodný pro laserové skenování infrastruktury nebo vnitřků budov, kdy je nutné skenovat v různým výškách, aby se eliminovaly stíny a zákryty překážek.
Pokud je zvedák Kangur-Lift zkombinovaný s urovnávacím systémem Level-Plane Evo, pak jsou skeny perfektně horizontálně urovnány. Urovnávací systém Level Plane Evo pro laserové skenery automaticky kompenzuje odklon výsuvného teleskopu vozíku od vertikální osy a zároveň na ovládacím displeji monitoruje možné vibrace z náhlých nárazů větru.
V tomto případě je na zvedáku Kangur-Lift laserový skener Leica BLK360.

Více informací o zvedáku Kangur-Lift pro laserové skenery: http://mensuro.cz/produkt/kangur-lift/

Více informací o urovnávacím systém Level Plane Evo pro laserové skenery: http://mensuro.cz/produkt/level-lift-roof-evo/
Kangur-Lift system with Level-Plane 16 Radio and Laser scanner Leica BLK360
   View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.08/09/2018 @ 8:50
Využití automaticky urovnávajícího systému Scan&Go v kombinaci s výsuvným sloupem poskytuje laserovému skenování lepší pokrytí skenovaného prostoru a také bezpečnost práce během skenování zvláště ve městě

V tomto případě byl použit laserový skener Leica RTC360, který byl umístěn na výsuvném systému Level-Lift Roof EVO na automobilu. Na výsuvném sloupu byl umístěn automatický nivelační systém Level-Plane Evo, který umožňuje přesně horizontovat terestrické laserové skenery.
Výhoda tohoto systému pro laserové skenování je, že laserový skener díky umístěný do výšky několika metrů lépe pokryje skenované území.
Operátor během skenování sedí bezpečně v automobilu, laserové skener není ohrožen například procházejícími chodci.

Více informací o výsuvném systému pro laserové skenery: http://mensuro.cz/produkt/level-lift-roof-evo/

Více informací o automatickém nivelačním systému pro laserové skenery: http://mensuro.cz/produkt/level-plane-evo/

#laserove #skenovani #Scan&Go #Leica #RTC360
Scan&Go with RTC360 Leica
1 1    View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.23/08/2018 @ 13:31
Společnost Septentrion představuje nový GNSS přijímač AsteRx-i S vhodný pro UAV a UAS, automatizaci, robotiku a logistiku.

AsteRx-i S kombinuje kompaktní, vícefrekvenční multi-konstelační GNSS přijímač Septentrio s ultralehkým externím průmyslovým IMU systémem založeným na MEMS.
GNSS přijímač AsteRx-i S je kalibrovaný pro široké rozsahy teplot, přináší přesné a spolehlivé integrované umístění GNSS / IMU na vysoké úrovni přesnosti, stejně jako kompletní příjem všech dostupných navigačních signálů při vysokých rychlostech aktualizace a nízké latence.

Více informací o GNSS přijímačích Septentrio: http://mensuro.cz/gnss-prijimace/
   View on Google