Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Opravy a servis nivelačních přístrojů

Servis a opravy optických nivelačních přístrojů

Naše servisní středisko zajišťuje veškeré opravy optických nivelačních přístrojů. Jsme schopni odborně váš nivelační přístroj zkontrolovat, určit náklady na opravu a konzultovat s vámi, zda jsou náklady na opravu nivelačního přístroje pro vás přijatelné. Po opravě nivelačního přístroje provedeme seřízení, aby váš přístroj odpovídal parametrům udávaným výrobcem. Na vyžádání jsme schopni vystavit kalibrační list, který je důležitý v rámci vaší ISO certifikace.

Zdá se vám, že uvnitř nivelačního přístroje slyšíte nezdravý zvuk? Tento zvuk připomínající uvolněnou součástku je v pořádku a značí pohyb kompenzátoru. Právě opravy kompenzátoru patří k těm nejdražším a většinou není jejich oprava rentabilní vzhledem k ceně celého nového přístroje. Kompenzátor nivelačního přístroje je uchycen na tenkých kovových vláscích, jejichž natažení nebo přetržení (většinou při pádu přístroje) znamená pro přístroj konečnou a takový nivelák už poslouží jen jako zdroj náhradních dílů nebo jako dekorace.

Provádíme opravy a servis optických nivelačních přístrojů všech značek. Např. Sokkia, Topcon, Hilti, Bosch, Stabila, Carl Zeiss, Dahlta, South, Leica, Dewalt, GeoFennel, Nikon, Pentax, Geomax, Theis Wolzhausen, GP, PNAL, Nedo, Nestle, GAL, Skil, ale i jiných a historických přístrojů.

Google +

Mensuro, s.r.o.

Servis, opravy a kalibrace měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii. Vývoj a prodej bezpilotních leteckých prostředků.
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.09/11/2018 @ 15:08
Společnost PointCab představila na výstavě InterGEO novou verzi svého softwaru na zpracování mračen bodů.
Jednou ze zajímavých novinek je možnost vytvoření přesného ortofota například kompletního pláště budov.
Další novinkou je možnost zakřivených řezů mračnem bodů.

Více informací o softwaru PointCab pro snadné zpracování mračen bodů z laserových skenerů a UAV najdete zde: http://mensuro.cz/produkt/pointcab-suite/
New Space Warp Functions in PointCab 3.8
   View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.25/10/2018 @ 6:47
Společnost SOKKIA tradičně představila nabídku totálních stanic a GNSS

Jako každým rokem společnost SOKKIA prezentovala nabídku kvalitních a pokročilých totálních stanic a GNSS systémů.

http://mensuro.cz/gnss-prijimace/
   View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.23/10/2018 @ 9:07
MITSUBISHI ELECTRIC představuje svůj mobilní mapovací systém

Pro mnohé bylo překvapení, že společnost MITSUBISHI začala být aktivní v produkci mobilních mapovacích systémů.
Dle vyjádření zástupců MITSUBISHI ELECTRIC se však jedná o plnohodnotný a pokročilý mapovací systém, jehož vývoji tato společnost věnovala mnoho času a úsilí.

Více informací o tomto mobilním systému naleznete zde: http://www.mitsubishielectric.com/bu/mms/

Společnost MITSUBISHI ELECTRIC úzce spolupracuje se společností Orbit GT na softwarovém řešení pro zpracování prostorových dat: http://3dtechnologie.cz/software-orbit-gt/
   View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.22/10/2018 @ 16:14
Společnost Septentrio představila nové OEM GNSS přijímače AsteRx-i S

Výrobce velmi pokročilých GNSS systémů, společnost Septentrio, představila na výstavě InterGEO nové OEM přijímače AsteRx-i S, které kombinují GNSS přijímač a miniaturní inerciální jednotku.
Tyto OEM přijímače jsou vhodné pro integraci v autonomním, robotickém nebo UAV systému.

Více informací o nabídce GNSS systémů od společnosti Septentrio: http://mensuro.cz/gnss-prijimace/
1    View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.21/10/2018 @ 16:30
Společnost Orbit GT, tvůrce softwarového řešení pro správu a distribuci velkých objemů dat, představila zajímavé novinky hlavně pro své cloud řešení 3D Mapping Cloud

Před začátkem výstavy InterGEO společnost Orbit GT informuje své obchodní partnery o chystaných novinkách a obchodní partneři informují o svých zkušenostech z celého světa.

Více informací, jak integrovat prostorová data z různých mapovacích systémů se dozvíte zde: http://3dtechnologie.cz/software-orbit-gt/
   View on Google