Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Opravy a servis nivelačních přístrojů

Servis a opravy optických nivelačních přístrojů

Naše servisní středisko zajišťuje veškeré opravy optických nivelačních přístrojů. Jsme schopni odborně váš nivelační přístroj zkontrolovat, určit náklady na opravu a konzultovat s vámi, zda jsou náklady na opravu nivelačního přístroje pro vás přijatelné. Po opravě nivelačního přístroje provedeme seřízení, aby váš přístroj odpovídal parametrům udávaným výrobcem. Na vyžádání jsme schopni vystavit kalibrační list, který je důležitý v rámci vaší ISO certifikace.

Zdá se vám, že uvnitř nivelačního přístroje slyšíte nezdravý zvuk? Tento zvuk připomínající uvolněnou součástku je v pořádku a značí pohyb kompenzátoru. Právě opravy kompenzátoru patří k těm nejdražším a většinou není jejich oprava rentabilní vzhledem k ceně celého nového přístroje. Kompenzátor nivelačního přístroje je uchycen na tenkých kovových vláscích, jejichž natažení nebo přetržení (většinou při pádu přístroje) znamená pro přístroj konečnou a takový nivelák už poslouží jen jako zdroj náhradních dílů nebo jako dekorace.

Provádíme opravy a servis optických nivelačních přístrojů všech značek. Např. Sokkia, Topcon, Hilti, Bosch, Stabila, Carl Zeiss, Dahlta, South, Leica, Dewalt, GeoFennel, Nikon, Pentax, Geomax, Theis Wolzhausen, GP, PNAL, Nedo, Nestle, GAL, Skil, ale i jiných a historických přístrojů.

Google +

Mensuro, s.r.o.

Servis, opravy a kalibrace měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii. Vývoj a prodej bezpilotních leteckých prostředků.
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.23/07/2018 @ 12:58
Společnosti GeoSLAM a 3D Laser Mapping se spojují, aby vytvořili silné řešení pro kompletní nabídku mobilního mapování

Účelem tohoto spojení je sdílení zkušeností pro vytvoření nových řešení v oblasti mobilního mapování.

Společnost 3D Laser Mapping je mimo jiné tvůrcem mobilního mapovacího systému ROBIN, který je zajímavý svojí univerzálností. Je použitelný pro mobilní mapování na automobilu, je možné jej nosit na zádech pro mapování hůře dostupných míst, případně je možné mapovací systém ROBIN umístit na letadlo nebo vrtulník pro lidarové mapování z výšky.

Společnost GeoSLAM je známá hlavně díky svému unikátnímu mobilnímu skeneru GeoSLAM ZEB-REVO, který umožňuje mobilní skenování interierů a exteriéru za běžní chůze. Propracovaný SLAM algoritmus umožňuje laserové skenování i velkých budov s velkou přesností.

Po spojení budou obě společnosti působit pod obchodní značkou GeoSLAM.

Více informací o mobilním mapovacím systému ROBIN najdete na našem specializovaném webu: http://3dtechnologie.cz/robin-system-pro-multi-platformove-mobilni-mapovani/

Více informací o mobilním skenovacím systému GeoSLAM ZEB-REVO najdete na našem specializovaném webu: http://3dtechnologie.cz/geoslam-zeb-revo/

Something Exciting is Happening...
   View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.20/07/2018 @ 13:15
Jak bude v budoucnu vypadat distribuce prostorových dat pro chytrá města neboli Smart Cities?

Tuto budoucnost nám možná ukazuje společnost Orbit GT, která připravila pro správu a distribuci prostorových dat cloudovou službu 3D MAPPING CLOUD.

Distribuce prostorových dat přes 3D MAPPING CLOUD není jen o možnosti prohlížení prostorových dat on-line, je to spíše SaaS (Software as a Service) platforma, tj. uživatelé, kterým nabídnete přístup, mohou data analyzovat, využít extrakci prvků, přepínat mezi obrazem a mračnem bodů, určovat souřadnice libovolných bodů, měřit vzdálenosti, plochy, přidávat poznámky, připravit reporty, atd.

Více informací o softwarovém řešení Orbit GT naleznete na našich specializovaných stránkách: http://3dtechnologie.cz/software-orbit-gt/

Více informací o softwarovém řešení 3D MAPPING CLOUD najdete zde: https://3dmapping.cloud

#ChytréMěsto #SmartCity
1    View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.20/07/2018 @ 11:54
Mobilní laserové skenování výrazně zrychluje a usnadňuje získávání prostorových informací pro BIM

Není pochyb o tom, že BIM je zásadní silou a vyžaduje radikální posun v postojích a operacích. Pravdou však je, že BIM a další digitální technologie nebyly nikdy přístupnější ani pro malé a střední podniky pracující na poměrně skromných projektech. Jedním z nejvýznamnějších poznatků v této oblasti je zavedení nástrojů pro mobilní mapování, které umožňují rychle zachytit údaje o budovách a krajině pomocí ručního, lehkého zařízení. Tímto způsobem mohou projektové týmy vytvářet vysoce detailní 3D modely a 2D plány, které umožňují lepší rozhodování.
1    View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.12/06/2018 @ 11:07
Řešení mobilního mapování GeoSLAM má na veletrhu SPAR 3D velký úspěch

Robby Dudley vyzdvihuje výhody mobilního mapování pro geodety, stavaře, architekty a projektanty. Zmiňuje, že technologie rychlého 3D skenování GeoSLAM je až desetkrát rychlejší v porovnání s klasickými metodami zaměření.

Více informací o mobilním laserovém skeneru GeoSLAM ZEB-REVO RT: http://mensuro.cz/mobilni-laserove-skenery/
Robby Dudley Highlights GeoSLAM 3D Geospatial Technology Solutions at SPAR 3D and AEC NEXT in Califo
1    View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.29/05/2018 @ 16:16
Dodáváme multi spektrální kameru MicaSense RedEdge-M pro výzkumné účely

Bylo nám potěšením dodat multi-spektrální kameru RedEdge-M pro výzkumné účely Výzkumnému ústavu zemědělské techniky v Praze. Tento profesionální multispektrální senzor bude využíván na UAV.

Více informací o multi-spektrálních kamerách a senzorech pro zemědělství: http://mensuro.cz/hyperspektralni-multispektralni-kamery/
1    View on Google