Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Která letecká škola pro UAV trénink je ta pravá?

drone-training

Jak si vybrat správnou leteckou školu, než začnete létat s dronem?

Chcete se stát pilotem UAV, neboli bezpilotního leteckého prostředku? Dnes je to opravdu čím dál tím jednodušší. Existuje už značný počet leteckých kurzů a tréninkových programů, které se zaměřují na létání s drony. Jejich počet stále narůstá a jsou zaměřeny jak na začátečníky, tak na prokročilejší UAV operátory. Uvědomujeme si, že pro mnohé může být těžké se v této situaci zorientovat a vybrat si to, co by jim nejlépe vyhovovalo. Proto jsme se rozhodli přípravit krátký přehled několika známějších UAV leteckých škol. Doufáme, že vám náš příspěvek umožní lépe si uvědomit, jaké typy leteckých kurzů jsou k dispozici, a najít si pro sebe ten pravý. Je jasné, že s rostoucí potřebou UAV aplikací v různých oblastech průmyslu, zemědělství, leteckém mapování, průzkumu, bezpečnosti, inspekci budov atd. je také důležité, aby zde byli trénovaní a profesionální UAV piloti.

  • Unmanned Aerial University: pravděpodobně jednou z největších novinek ve světě UAV leteckých škol je Unmanned Aerial University, která sídlí v americkém Phoenixu. Jde o skutečně první univerzitu na světě, která nabízí doktorské a magisterské studium v programu Inženýr bezpilotních systémů (Unmanned Systems Engineering) a certifikát v Managementu UAS projektů (UAS Project Management). Kromě univerzitního vzdělání také nabízí kurzy létání s drony pro každého. Jejich pilotní licenci pro UAV můžete získat už za „pouhých“ 3 500 dolarů.

  • Just 1 UAV: nejvíce poskytovatelů leteckých UAV kurzů sídlí v USA, společnost Just 1 UAV jedním z nich. Specializují se na trénink a konzultace v oblasti UAV průmyslu. V portfoliu leteckých tréninků nabízí různé tematické kurzy, například trénink stavění a oprav dronů, „anti-crash course“, trénink zaměřený na určitý model dronu, filmovou produkci s využitím bezpilotní leteckého videa etc.

  • FTE Jerez: pokud se podíváme do Evropy, najdeme zde třeba španělskou společnost FTE Jerez, sídlící ve městě Jerez de la Frontera. Původně se zaměřovali především na tréninky pilotů pro klasická dopravní letedla a aerolinky, stejně jako na poskytování pilotní licence ATPL (Airline Transport Pilot Licence). Nedávno ovšem začali nabízet i leteckou školu pro operátory dronů. Jejich trénink se zatím řídí španělskými regulacemi bezpilotního leteckého provozu a je klasicky rozdělen na dvě úrovně – základní a pokročilou.

  • RUSTA: jak jste asi očekávali, spoustu UAV leteckých škol můžete najít ve Velké Británii. Například RUSTA je držitelem oprávnění od CAA (Úřad Civilního Letectví) pro malé bezpilotní letecké systémy. Jejich SUAS pilotní kurz je zakončen praktickou a teoretickou zkouškou a přijde na 1 300 liber.

  • Resource Group: mezinárodní poskytovatel řešení v oblasti bezpilotních leteckých prostředků, jehož pobočky najdete v Británii, Německu, Švýcarsku i Číně. Resource Group poskytuje trénink létání s drony do 20 kilogramů pro komerční účely, zejména v letecké fotografii, záchranářství, natáčení leteckých videí a dalších aplikacích. Nedávno také tato společnost začala společně s DroneView Technologies poskytovat UAV letecký trénink ve Spojených státech.

  • Vespadrones: mezi evropské poskytovatele bezpilotních leteckých škol také patříme my, a to pod hlavičkou Vespadrones. Neprodáváme jen produkt samostatný, především se soustředíme na kompletní řešení na míru v oblasti UAV aplikací. Díky našim dlouhodobým zkušenostem jsme získali solidní představu o tom, co naši zákazníci potřebují, a můžeme jim tedy pomoci být co nejefektivnější ve své práci. Leteckou školu nabízíme ve dvou úrovních – základní a pokročilé. Základní je zaměřena především na nováčky v UAV létání a aplikacích. Sestává z teoretické části a praktického létání s bezpilotními multicoptery. Pokročilá letecká škola je pak určena pilotům a operátorům, kteří využívají UAV pro náročné a složité úkoly, a potřebují tedy využít svou konfiguraci a její možnosti na maximum. Zjistíte, jaké jsou poslední trendy v autonomním létání, letecké termografii, přesném zemědělství, letecké fotografii a dalších aplikacích.

Zaujal vás článek? Zjistěte více o letecké škole Vespadrones!

Zdroje: uxvuniversity.com

               uastraining.com

               ftejerez.com

               justuav.com

               resourcegroup.co.uk