Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

mosaic-H

GNSS modul s možností určení směru

Díky vstupu pro dvě antény poskytuje mosaic-H  přesné spolehlivé určení směru v kombinaci s určení polohy RTK na úrovni centimetrů.

Možnost duálního směrování pomocí dvou antén v tak malém provedení bezkonkurenčně otevírá dveře automatizačním a navigačním statickým i dynamickým aplikacím v kombinaci se sníženou spotřebou energie.

S duální anténou GNSS jsou informace o směru a sklonu nebo směru a náklonu k dispozici okamžitě po zapnutí. To odstraňuje závislost na pohybu (v INS systémech) a pomáhá rychle se inicializovat. Poskytuje také alternativu k magnetickým senzorům směru pohybu, které lze ovlivnit kovovou konstrukcí.

Klíčové vlastnosti

  • Podpora dvou antén pro přesné a spolehlivé určení směru a sklonu nebo směru a otáčení
  • Multi-konstelace, multi-frekvence
  • Pokročilá řešení proti rušení a spoofingu s technologií AIM+
  • Špičková ultra nízká spotřeba energie
  • Snadno integrovatelný, optimalizovaný pro automatizovanou montáž se standardní „mosaic“ architekturou

Zajímá vás tento nebo jiný Septentrio produkt více do hloubky? Doporučujeme Knowledge Base na webu ZDE: https://customersupport.septentrio.com/s/topiccatalog

Systém AIM+ proti rušení a pro sledování signálového spektra 

Mosaic-H obsahuje technologii AIM+ Advanced Interference Monitoring and Mitigation. Ta nabízí integrovanou ochranu proti úmyslnému a neúmyslnému rušení a spoofingu pomocí propracovaného systému mechanismů vzorkování a útlumu. V robotických zařízeních může blízká elektronika vytvářet vysokofrekvenční záření, které ruší signály GNSS. AIM+ nabízí ochranu před takovým rušením, což má za následek rychlejší dobu nastavení a robustní nepřetržitý provoz.

 

Technologie GNSS+ – špičkový výkon v náročných prostředích

Advanced Receiver Autonomous Integrity Monitoring (RAIM+) zahrnuje mechanismy detekce chyb přijímače na všech úrovních včetně generování měření, kontroly kvality a navigačních algoritmů. Zjištěná chybná měření, která jsou obvykle způsobena vysokým podílem odražených signálů nebo aktivní ionosférou, jsou z řešení odstraněna.

Aktivita v ionosféře je problémem pro signály GNSS, od ztráty fixace RTK po celkovou ztrátu satelitního signálu. Po zdokonalení našich dovedností a podpoře aplikací v nejvíce ionoaktivních oblastech na Zemi je výsledkem IONO+: nejpokročilejší ochrana proti ionosférickým poruchám signálů GNSS na jakémkoli přijímači. 

Kov a velké blízké struktury mohou odrážet signály GNSS a vytvářet odražené signály. Systém APME+ účinně odděluje přímé a odražené signály, čímž zlepšuje jak polohu, tak kvalitu měření. APME+ v souladu se závazkem společnosti Septentrio k maximální konfigurovatelnosti může být deaktivován. 

Mosaic-H obsahuje intuitivní webové uživatelské rozhraní pro snadné ovládání a monitorování, které vám umožní ovládat přijímač z jakéhokoli mobilního zařízení nebo počítače. Webové rozhraní také používá snadno čitelné indikátory kvality, které jsou ideální pro sledování provozu přijímače během práce.

 

Všude tam, kde je potřeba spolehlivé a vysoce přesné umístění GNSS: