Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Mosaic-Sx

Vysoce přesný modul GNSS s integrovanými korekcemi 

Modul mosaic-Sx nabízí jedinečný přístup k určování polohy GNSS. Ihned po vybalení z krabice poskytuje pohodlné a vysoce přesné určování polohy. Nepotřebujete žádné další korekční služby, předplatné a poplatky. To je možné díky integraci služby sub-decimetrových korekcí PPP-RTK do nejnovější technologie GNSS společnosti Septentrio. Díky satelitnímu sledování celého zorného pole a bezkonkurenční technologii proti rušení nabízí mosaic-Sx dokonalou kombinaci pohodlí a výkonu při velmi malém faktoru.

Klíčové vlastnosti

  • Vždy a stále přesné hned po vybalení z krabice
  • Snadné použití bez nutnosti dalších předplatných korekčních služeb po dobu pěti let
  • Krátká doba konvergence v řádu několika sekund
  • Sub-decimetrová služba PPP-RTK je dostupná v USA a Evropě (podrobnosti viz mapy pokrytí). PPP-RTK je nejnovější generací korekčních služeb GNSS, která jedinečným způsobem kombinuje přesnost blízkou RTK s rychlými inicializačními časy.
  • Sledování všech satelitních signálů: multi konstelační, vícefrekvenční
  • Pokročilá řešení proti rušení, spoofingu s technologií AIM+ a pokročilými algoritmy GNSS+
  • Ultra nízká spotřeba energie
  • Miniaturní rozměry pro úsporu místa a automatizovanou montáž

Zajímá vás tento nebo jiný Septentrio produkt více do hloubky? Doporučujeme Knowledge Base na webu ZDE: https://customersupport.septentrio.com/s/topiccatalog

Systém AIM+ proti rušení a pro sledování signálového spektra 

MosaicSx obsahuje technologii AIM+ Advanced Interference Monitoring and Mitigation. Ta nabízí integrovanou ochranu proti úmyslnému a neúmyslnému rušení a spoofingu pomocí propracovaného systému mechanismů vzorkování a útlumu. V robotických zařízeních může blízká elektronika vytvářet vysokofrekvenční záření, které ruší signály GNSS. AIM+ nabízí ochranu před takovým rušením, což má za následek rychlejší dobu nastavení a robustní nepřetržitý provoz.

 

Technologie GNSS+ – špičkový výkon v náročných prostředích

Advanced Receiver Autonomous Integrity Monitoring (RAIM+) zahrnuje mechanismy detekce chyb přijímače na všech úrovních včetně generování měření, kontroly kvality a navigačních algoritmů. Zjištěná chybná měření, která jsou obvykle způsobena vysokým podílem odražených signálů nebo aktivní ionosférou, jsou z řešení odstraněna.

Aktivita v ionosféře je problémem pro signály GNSS, od ztráty fixace RTK po celkovou ztrátu satelitního signálu. Po zdokonalení našich dovedností a podpoře aplikací v nejvíce ionoaktivních oblastech na Zemi je výsledkem IONO+: nejpokročilejší ochrana proti ionosférickým poruchám signálů GNSS na jakémkoli přijímači. 

Kov a velké blízké struktury mohou odrážet signály GNSS a vytvářet odražené signály. Systém APME+ účinně odděluje přímé a odražené signály, čímž zlepšuje jak polohu, tak kvalitu měření. APME+ v souladu se závazkem společnosti Septentrio k maximální konfigurovatelnosti může být deaktivován. 

Mosaic-Sx obsahuje intuitivní webové uživatelské rozhraní pro snadné ovládání a monitorování, které vám umožní ovládat přijímač z jakéhokoli mobilního zařízení nebo počítače. Webové rozhraní také používá snadno čitelné indikátory kvality, které jsou ideální pro sledování provozu přijímače během práce.

 

Všude tam, kde je potřeba spolehlivé a vysoce přesné umístění GNSS: