Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

GeoSLAM představuje mobilní mapovací systém ZEB Discovery

geoslam-zeb-discovery-mobilni-laserovy-skener

GeoSLAM představuje mobilní mapovací systém ZEB Discovery

Společnost GeoSLAM na letošním veletrhu INTERGEO ve Stuttgartu představila novinku v oblasti mobilních laserových skenerů, komplexní systém pro mobilní mapování GeoSLAM ZEB Discovery.
ZEB Discovery je schopen rychle snímat prostorová data s využitím špičkové technologie SLAM (simultánní lokalizace a mapování) od společnosti GeoSLAM a panoramatické kamery iSTAR Pulsar společnosti NCTech pro snímání fotografií ve vysokém rozlišení. Řešení typu end-to-end automaticky synchronizuje mračna bodů s panoramatickými snímky pro jedinečný záznam okolního prostředí. Spojení těchto dvou zdrojů dat do jednoho pohledu přináší nový způsob, jak zachytit představit realitu pro širokou škálu aplikací.
ZEB Discovery, který využívá elegantní design typu „klip-a-go“ a funguje společně s mobilním laserovým skenerem ZEB Horizon, který byl představen na loňském veletrhu INTERGEO. Díky tomu se jedná o velmi všestranné SLAM řešení na trhu, které nabízí možnost používat skenovací systém ZEB Horizon ještě více způsoby, ať už jde o mapování za běžné chůze, na automobilu nebo na bezpilotním leteckém prostředku (UAV). Pomocí softwaru Orbit GT jako součásti tohoto mapovacího systému integruje ZEB Discovery společně laserová a obrazová data, která pomáhají řadě průmyslových odvětví a sektorů, od plánování, přijímání rozhodnutí a modelování Smart Cities (inteligentních měst).

Společnost Mensuro s.r.o. je obchodním zastoupením společnosti GeoSLAM pro Českou Republiku. Více technických informací ohledně laserových skenerů a softwarů pro zpracování naskenovaných mračen bodů naleznete na specializovaných webových stránkách 3Dtechnologie.