Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Septentrio AsteRx SB3: GNSS přijímač nové generace v odolném krytu

gps-gnss-presnost-pro-stavebni-stroje

Septentrio AsteRx SB3: GNSS přijímač nové generace v odolném krytu

Společnost Septentrio představuje nejnovější generaci multifrekvenčních GPS/GNSS přijímačů v odolném provedení k použití pro rychlou integraci na stavební a zemědělskou techniku a autonomních zařízení vyžadujících vysoce přesné určování polohy a směru v nejnáročnějších prostředích.

Společnost Septentrio, lídr v oblasti vysoce přesných řešení pro určování GNSS polohy, oznámila uvedení řady přijímačů AsteRx SB3 v odolném těle s krytím IP68. Tento GNSS přijímač nabízí vynikající dostupnost vysoce přesného určování polohy RTK díky své schopnosti sledovat širokou škálu signálů ze všech v současnosti provozovaných globálních navigačních družicových systémů (GNSS), včetně nejen GPS a GLONASS, ale také evropského systému Galileo a čínského BeiDou. Dokonce i v režimu dvou antén využívá AsteRx SB3 třífrekvenční sledování, aby maximalizoval robustnost a přesné určení polohy.

„AsteRx SB3 přináší nejmodernější výkon v oblasti určování GNSS polohy a směru ve velmi kompaktním a odolném krytu, který je plně certifikován a připraven k použití,“ řekl Silviu Taujan, produktový manažer společnosti Septentrio. „Díky své jednoduchosti a snadnému použití je to skutečně zařízení typu plug-and-play, které zákazníkům umožňuje mít plně funkční systém během několika minut.“

Nová produktová řada zahrnuje dva typy přijímačů, přičemž oba nabízejí unikátní třípásmové sub-stupňové směrování GNSS. První z nich, AsteRx SB3 Pro, je vysoce výkonný rover* přijímač vybavený nejnovějšími algoritmy GNSS+ pro maximální spolehlivost a dostupnost v náročných prostředích, například v blízkosti vysokých staveb nebo pod vegetací. Druhý produkt, AsteRx SB3 Pro+, přidává k verzi Pro přidanou hodnotu v podobě funkcí základnové stanice a interního záznamu. Nabízí také vyšší rychlost aktualizace a velmi nízkou latenci, což jsou důležité faktory pro rychle se pohybující vozidla nebo mechanické součásti v automatizačních nebo naváděcích systémech.

Produkty AsteRx SB3 jsou pin-to-pin kompatibilní s oblíbeným přijímačem Septentrio AsteRx SB ProDirect a s nedávno uvedeným systémem AsteRx SBi3 GNSS/INS, což usnadňuje výměnu přijímačů. Další informace o přijímači AsteRx SB3 naleznete na webové stránce produktu nebo kontaktujte prodejní tým společnosti Septentrio.

*Přijímač rover je na rozdíl od základnové stanice přijímač v pohybu. Tento typ přijímače vypočítává svou polohu s přesností na centimetry analýzou signálů z různých družic GNSS a pomocí korekčních informací z přijímačů základnových stanic.