Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

PNT – Poloha, Navigace, Čas

Vysoce spolehlivé „PNT“

Klíčem k úspěšným operacím, ve kterých je kladen důraz na bezpečnost, je vždy přesná a dostupná poloha, navigace a čas, jako celek nazýváno jako vysoce spolehlivé nebo také „zaručené“ PNT (Position, Navigation, Time). Přesný čas synchronizuje komunikaci, zatímco letadla, lodě nebo pozemní stroje využívají polohu a navigaci. PNT data musí být nepřetržitá, tedy bez výpadku, nezkreslená a spolehlivá i za náročných podmínek.

Pro statickou kritickou infrastrukturu, jako jsou telekomunikační věže, je zaručené PNT zásadní pro zajištění nepřetržité a kvalitní služby, a to i tváří v tvář potenciálním hrozbám, jako je záměrné rušení GPS nebo tzv. spoofing.

Již více než dvě desetiletí se společnost Septentrio specializuje na vysoce výkonné  přijímače GPS / GNSS  pro spolehlivé fungování v náročných prostředích. Naše vícefrekvenční multi-konstelační technologie GNSS přináší maximální přesnost a dostupnost i v oblastech, kde je obloha částečně zacloněna. Naším hlavním zaměřením je identifikovat a eliminovat jakékoli překážky související s příjmem GNSS signálu. Všechny naše přijímače GNSS jsou odolné proti zahlcení rušivým signálem a proti tzv. spoofingu (AJAS) díky integrované technologii Advanced Interference Mitigation (AIM+). Díky sofistikovanému systému zpracování signálu a prahových filtrů potlačuje AIM+ nejširší škálu rušivých prvků od jednoduchých úzkopásmových signálů po nejsložitější širokopásmové a pulzní spektra signálu. Radiofrekvenční spektrum v reálném čase (RF) lze zobrazit pomocí vestavěného softwarového spektrálního analyzátoru, který je součástí všech našich přijímačů GPS / GNSS.

Od spuštění systému Galileo, evropského GNSS systému, je Septentrio lídrem ve sledování a přijmu navigačních signálů systému Galileo. To umožnilo společnosti Septentrio propagovat kombinaci GPS a satelitního sledování Galileo v našich přijímačích, což vedlo k maximální dostupnosti a přesnosti určování polohy.

Septentrio nabízí širokou škálu řešení pro zaručené PNT (Position, Navigation, Time), od kompaktních modulů GNSS až po robustní systémy GNSS nebo GNSS / INS vyhovující IP68. Tato řešení nabízejí spolehlivý výkon v oblasti PNT nejvyšší kvality pro vysoce náročné operace, jako jsou složky integrovaného záchranného systému, pohraniční hlídky, policie, jakož i pro statickou kritickou infrastrukturu v inteligentních sítích a 5G telekomunikačních sítích.

Co nabízíme

  • Nejlepší technologie AIM+ proti rušení a spoofingu ve své třídě
  • Optimalizovaný poměr velikosti, hmotnosti a výkonu
  • Řešení GNSS / INS využívající inerciální IMU jednotku pro další data jako jsou úhly směru a náklonu a také pro setrvačné dopočítávání polohy během krátkých výpadků GNSS

Škálovatelné řešení pro získání polohy v různém stupni přesnosti, od autonomního řešení až po vysoce přesné korekce