Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Recenze: 3D skener DotProduct DPI-8

dsc00683

Zajímáte se o 3D skenování a nové možnosti, které vám tato technologie může přinést?  Jedním z problémů, kterým zájemci o tyto nástroje musí čelit, je vysoká cena laserových skenerů. Často je těžké získat možnost otestovat si 3D skenování pro vaši práci předtím, než investujete mnohdy nemalé částky peněz do mapovacích systémů, lidarů a dalšího příslušenství. Na internetu najdete samozřejmě spoustu případových studií a informací o jednotlivých produktech. Můžete si však být skutečně jisti, zda je 3D skenování skutečně to pravé pro vaše aplikace, dokud ho sami nevyzkoušíte? Pokud v poslední době uvažujete podobným způsobem, rozhodně by vás mohlo zajímat video, na které v dnešním článku odkazujeme.

Web Spar3D nedávno zveřejnil nezávislý test ručního skeneru DPI-8, který je výborným nástrojem ke skenování menších objektů a prostor. Tento 3D skener se skládá z Android tabletu a senzorové jednotky, která je umístěna na zadní straně tabletu. Výhodou nástroje DPI-8 není jen cena, která je oproti skenerům fungujícím na bázi laseru výrazně nižší. Jak můžete vidět na videu, aplikace s tabletem DPI-8 jsou velmi jednoduché a oceníte jej především při rychlé práci v terénu. Naskenování dat v reálném čase a dokonce i jejich postprocessing probíhá pouze na tabletu – nepotřebujete tedy žádné další příslušenství a nemusíte kvůli zpracování odcházet do kanceláře. Výsledky vaší práce tedy vidíte ihned.

3D skener DPI-8 otevírá zcela nové možnosti pro profesionály, jako jsou architekti, inženýři, projektanti, bytoví a průmysloví designéři, geodeti a další. Představuje snadnou a dostupnou cestu ke 3D skenování malých i větších objektů, interiérů, rychlému a přesnému měření vzdáleností mezi body v prostoru a zachycení reality.

Zaujalo vás video a chcete se dozvědět více informací o 3D skeneru DPI-8? Pokračujete prosím zde.