Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Septentrio

Společnost Septentrio je výrobcem velmi přesným GNSS systémů pro velmi náročné aplikace. V nabídce jsou specializované GNSS systémy pro námořnictvo, řízení stavebních strojů, zemědělství, GIS a geodézii.
Septentrio je také velmi úspěšným producentem GNSS přijímačů pro referenční sítě po celém světě. Multi-frekvenční příjímače PolarRx5 podporují všechny dostupné navigační systémy jako jsou GPS, GLONASS, GALILEO a BAIDOU.

O technické vyspělosti těchto GNSS přijímačů svědčí i rozhodnutí Evropské kosmické agentury (ESA), která zvolila společnost Septentrio jako hlavního partnera pro podporu a vývoj evropského navigačního systému Galileo.

O společnosti Septentrio

Společnost Septentrio vyvíjí a dodává vysoce přesné, multifrekvenční a multi-konstelační GPS/GNSS zařízení pro použití v náročných aplikacích. Produkty Septentrio se používají v široké škále průmyslových odvětví, stavebnictví, zemědělství, logistice, strojírenství, průzkumu a mapování, geografických informačních systémů (GIS), bezpilotních prostředků (UAV), a také ve velké míře v železničním a automobilovém průmyslu. Přijímače Septentrio poskytují spolehlivé určení polohy na úrovni centimetrů i v nejnáročnějších prostředích.

GPS / GNSS + INS řešení

Kombinace GNSS + INS (inerciální navigační systém) poskytuje spolehlivé určení zeměpisné polohy v centimetrové přesnosti společně s daty o prostorové poloze objektu ve smyslu úhlu a směru sklonu a zrychlení, zobrazující celkovou 3D orientaci a polohu objektu. Tento systém je speciálně navržen tak, aby byl odolný v náročném prostředích, a poskytuje nepřetržitě polohu i při krátkých výpadcích GNSS. Aby toto určení polohy i bez satelitního signálu bylo možné (tzv. setrvačná funkce), je přijímač GNSS integrován společně s velmi přesnou průmyslovou IMU jednotkou (Inertial Measurement Unit). Více informací.

Pokročilý monitoring a omezení rušení GPS / GNSS signálů (AIM+)

Jedním z hlavních pilířů zajišťujících spolehlivost přijímačů GPS / GNSS Septentrio je technologie AIM+. Tato patentovaná technologie Advanced Interference Monitoring and Mitigation je zabudována do každého z našich přijímačů a nabízí odolnost proti rádiovému rušení a zároveň zabezpečení proti úmyslnému rušení a spoofingu.

K rušení dochází, když jsou signály GNSS, které jsou ze své podstaty slabé, přemoženy jinými rádiovými signály na stejné frekvenci. To se může stát v situacích, kdy jsou přijímače GNSS v blízkosti jiných elektronických zařízení, rádiových antén nebo modemů. Radioamatéři vysílající rádiové signály v této oblasti mohou neúmyslně způsobit rušení GNSS. Interference může snížit přesnost určování polohy nebo způsobit, že přijímače ztratí RTK nebo dokonce PVT (poloha, rychlost, čas) dohromady. Více informací.

©2024 Mensuro s.r.o. · Všechna práva vyhrazena.