Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Termografické systémy pro drony

201501-Edit-1170x670

     Letecká termografie je bezpochyby skvělou platformou pro mnoho UAV aplikací. Monitoring budov a konstrukcí, noční sledování, detekce objektů v tmavých prostorách nebo zemědělské aplikace, to je jen pár příkladů jejího využití. Ale jak si vybrat správné termografické systémy? Který z nich je ideální pro váš dron? A jakých parametrů byste si měli nejvíce všímat při výběru? Víme dobře, že proces takového rozhodování může být obtížný. Proto jsme pro vás připravili přehled několika nejvýznamějších výrobců termografických systémů.

FLIR a nová kamera Vue Pro

FLIR je dlouhodobým lídrem na trhu s infračervenými kamerami a termovizí. Jejich čočky do kamer má v sobě každý druhý termografický systém na světě. Svět termografie doslova otevřeli masám ve chvíli, kdy začali prodávat Flir One – infračervenou kameru vytvořenou pro smartphony. Stal se z toho velký hit a firma získala zaslouženou pozornost. Nyní přichází s další novinkou – Vue Pro je kompaktní kamera, navržená specificky pro drony a bezpilotní letecké prostředky. FLIR zde spíš než na „hobíky“ cílí na profesionály, kamera je určena pro mapování, policejní sledování nebo využití v průmyslu.

Termoteknix Systems Ltd.

Termoteknix je britská firma, založená v roce 1982. S 30 lety zkušeností v oblasti infračervených technologií a termovizí se řadí k silným hráčům na trhu. Mezi jejich známé produkty patří například TherMonitor Reporter nebo ThermaGRAM. Kromě hardwaru se zaměřují i na vývoj softwaru pro termografické systémy.

Micro-Epsilon a jejich thermoIMAGER

Micro-Epsilon je další britskou firmou, která se specializuje na termografické systémy. Jejich nová, ultralehká kamera thermoIMAGER TIM je navržena pro jednoduché připojení k mnoha typům dronů či UAV. Je to nástroj vhodný pro různé UAV aplikace, jako je termografický průzkum a sledování, analýza a inspekce solárních nebo větrných elektráren apod. Kamera měří pouhých 111 x 55 x 45mm a je schopna měřit teplotu v rozsahu -20 až 1500°C.

Termografické systémy Workswell

Workswell je česká firma, orientující se na výzkum a vývoj nových trendů v bezkontaktním měření teploty s pomocí infračervených kamer a dalších senzorů. Zásobují průmyslová odvětví, jako je např. stavebnictví, potravinářství, chemický průmysl, zabezpečovací technologie. Na firmě Workswell je skutečně unikátní to, že vyrábí i infra kamery určené pro drony a letecké aplikace. Díky spolupráci s firmou Workswell vám můžeme v rámci Vespadrones nabídnout skvělé termografické systémy, určené pro termální monitoring ze vzduchu – Thermal Vision Pro a Thermal Vision Light. Pokud budeme mít skutečný zájem o profesionální leteckou termografii, doporučujeme vám náš specializovaný trénink, který probíhá ve spolupráci s expertem přímo z Workswell. Rádi vám pomůžeme využít potenciálu bezpilotní letecké termografie na maximum.

Zdroj:

drone-thermal-camera.com

micro-epsilon.co.uk

flir.com

thermoteknix.com