Hyperspektrální kamery na rozdíl od klasických kamer, tyto rozdělují světelné spektrum do mnoha malých vlnových pásem. Díky tomu hyperspektrální kamera zaznamená kompletní spektrum dopadajícího světla na každém pixelu. U každého objektu tak zaznamená jeho unikátní spektrální signaturu, která poskytuje detailní informace o materiálovém složení zobrazovaného objektu.
Hyperspektrální zobrazování výrazně vylepšuje identifikaci a klasifikaci objektů a je dnes jednou z klíčových technologií pro průmyslovou kontrolu, lékařskou diagnózu a bezpečnostní aplikace další generace.
Velmi širokou oblast použití hyperspektrálních a multispektrálních kamer tvoří zemědělství. Hlavními nástroji užívanými pro analýzu vegetačního povrchu jsou spektrální (nebo také vegetační) indexy (dále VI), které reprezentují skupinu poměrně jednoduchých aritmetických operací s dvěma či více pásmy multispektrálního obrazu. S jejich pomocí lze zvýraznit vegetační složku v obraze a použít k výpočtu kvantitativních ukazatelů, jako je například množství zelené biomasy v ploše pixelu (Dobrovolný, 1998). Spektrální indexy fungují na základě spektrálního chování vegetace v krajině, kdy zdravá, nepoškozená vegetace odráží 40 až 50 % dopadajícího záření v blízké infračervené části spektra. Ve viditelné části se pak odrazivost vegetační složky pohybuje mezi 10 až 20 % z důvodu pohlcování záření chlorofylem. Spektrální indexy vytváří vztahy mezi odrazivostmi v těchto dvou částech spektra a umožňují tak vystihnout jevy a procesy, jako jsou například fyziologické stresy rostlin, obsah vody, fenofáze nebo chemické či mechanické poškození.
MicaSense RedEdge™
MicaSense RedEdge™ je moderní a lehká multispektrální kamera určená pro použití na malých bezpilotních letounech s možností použití i na klasickém letounu. RedEdge™ poskytuje přesná vícepásmová data dálkového průzkumu země v oblasti zemědělství.
RedEdge™ je víc než kamera. Svoji funkčností se více blíží specializovaným satelitům než klasickým průmyslovým multispektrálním kamerám. Ve spojení s cloudovou službou MisaSense ATLAS poskytuje RedEdge™ kompletní systém pro snímání, zpracování a analýzu s možností integrace do jakékoliv platformy.
Potřebujete bližší pohled? Žádný problém. Prostě odepněte Vaši RedEdge™ kameru a použijte ji díky zabudovanému tlačítku spouště jako klasický fotoaparát. S volitelným GPS modulem (již zahrnutým v ceně!) navíc můžete ke každému multispektrálnímu snímku nechat automaticky přidat polohu a čas.
Tetracam ADC Snap
Vývojáři firmy Tetracam s oblibou používali na testování tohoto systému větrák na svém stole a pomocí ADC Snap pořizovali ostré snímky listů vrtule. Rychlost ADC Snap je v tomto ohledu plně srovnatelná s výkonnými průmyslovými kamerami.
Kamera a doprovodný software PixelWrench2 jsou velmi vhodné pro snímání a zpracování multispektrálních snímků plodin a lesů a zkoumání různých ekosystémů.
Software PixelWrench 2 dokáže barevně a dávkově zpracovat RAW a DCM Tetracam soubory tak, aby z nich bylo možné vyčíst množství vegetačních indexů.
Kamera ADC Snap je speciálně vyvinuta pro použití na bezpilotních leteckých prostředcích , které nejsou vybaveny stabilizací kamery (gimbal).
ADC Lite je odlehčená verze kamery ADC Air. Nízká váha této kamery ji předurčuje pro použití v aplikacích, ve kterých je každý gram rozhodující, například v malých bezpilotních letounech. Kamera ADC Lite obsahuje jeden senzor o rozlišení 3,2 MPix upravený pro snímání jak viditelného spektra světla od vlnové délky 520 nm, tak i vlnových délek do 920 nm světla blízkému infračervenému spektru.
KONTAKTUJTE NÁS
V případě jakéhokoli dotazu nás prosím neváhejte kontaktovat. Budeme se snažit Vám odpovědět co nejdříve a poskytnout Vám co nejpřesnější informace.
Pokud nás chcete kontaktovat telefonicky, využijte prosím telefonní číslo 773 964 445.