Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Hyperspektrální a multispektrální kamery

Hyperspektrální kamery na rozdíl od klasických kamer, tyto rozdělují světelné spektrum do mnoha malých vlnových pásem. Díky tomu hyperspektrální kamera zaznamená kompletní spektrum dopadajícího světla na každém pixelu. U každého objektu tak zaznamená jeho unikátní spektrální signaturu, která poskytuje detailní informace o materiálovém složení zobrazovaného objektu.

Hyperspektrální zobrazování výrazně vylepšuje identifikaci a klasifikaci objektů a je dnes jednou z klíčových technologií pro průmyslovou kontrolu, lékařskou diagnózu a bezpečnostní aplikace další generace.

Velmi širokou oblast použití hyperspektrálních a multispektrálních kamer tvoří zemědělství. Hlavními nástroji užívanými pro analýzu vegetačního povrchu jsou spektrální (nebo také vegetační) indexy (dále VI), které reprezentují skupinu poměrně jednoduchých aritmetických operací s dvěma či více pásmy multispektrálního obrazu. S jejich pomocí lze zvýraznit vegetační složku v obraze a použít k výpočtu kvantitativních ukazatelů, jako je například množství zelené biomasy v ploše pixelu (Dobrovolný, 1998). Spektrální indexy fungují na základě spektrálního chování vegetace v krajině, kdy zdravá, nepoškozená vegetace odráží 40 až 50 % dopadajícího záření v blízké infračervené části spektra. Ve viditelné části se pak odrazivost vegetační složky pohybuje mezi 10 až 20 % z důvodu pohlcování záření chlorofylem. Spektrální indexy vytváří vztahy mezi odrazivostmi v těchto dvou částech spektra a umožňují tak vystihnout jevy a procesy, jako jsou například fyziologické stresy rostlin, obsah vody, fenofáze nebo chemické či mechanické poškození.

MicaSense RedEdge™

MicaSense RedEdge™ je moderní a lehká multispektrální kamera určená pro použití na malých bezpilotních letounech s možností použití i na klasickém letounu. RedEdge™ poskytuje přesná vícepásmová data dálkového průzkumu země v oblasti zemědělství.

RedEdge™ je víc než kamera. Svoji funkčností se více blíží specializovaným satelitům než klasickým průmyslovým multispektrálním kamerám. Ve spojení s cloudovou službou MisaSense ATLAS poskytuje RedEdge™ kompletní systém pro snímání, zpracování a analýzu s možností integrace do jakékoliv platformy.

Potřebujete bližší pohled? Žádný problém. Prostě odepněte Vaši RedEdge™ kameru a použijte ji díky zabudovanému tlačítku spouště jako klasický fotoaparát. S volitelným GPS modulem (již zahrnutým v ceně!) navíc můžete ke každému multispektrálnímu snímku nechat automaticky přidat polohu a čas.

Tetracam ADC Snap

Kamera ADC Snap je zapouzdřena ve stejném krytu jako ADC Micro. Má stejnou hmotnost, spotřebu energie a připojovací rozhraní. Oproti předchozím verzím kamer série ADC ale používá 1,3 MPix čip s elektronickou “global snap” uzávěrkou. Použití takové uzávěrky zaručí snímky bez rozmazání z důvodu rychlého pohybu. To je využitelné zejména na bezpilotních letounech, které nejsou vybaveny stabilizací kamery či nízko letících dronů a dronů typu “křídlo”. Velmi rychlá uzávěrka je velmi užitečná i při plánování letu a následném zpracování dat, kdy nedochází k časovým prodlevám z důvodu pomalé spouště a snímky k sobě pak správně pasují.

Vývojáři firmy Tetracam s oblibou používali na testování tohoto systému větrák na svém stole a pomocí ADC Snap pořizovali ostré snímky listů vrtule. Rychlost ADC Snap je v tomto ohledu plně srovnatelná s výkonnými průmyslovými kamerami.

Kamera a doprovodný software PixelWrench2 jsou velmi vhodné pro snímání a zpracování multispektrálních snímků plodin a lesů a zkoumání různých ekosystémů.

Software PixelWrench 2 dokáže barevně a dávkově zpracovat RAW a DCM Tetracam soubory tak, aby z nich bylo možné vyčíst množství vegetačních indexů.

Kamera ADC Snap je speciálně vyvinuta pro použití na bezpilotních leteckých prostředcích , které nejsou vybaveny stabilizací kamery (gimbal).

ADC Lite je odlehčená verze kamery ADC Air. Nízká váha této kamery ji předurčuje pro použití v aplikacích, ve kterých je každý gram rozhodující, například v malých bezpilotních letounech. Kamera ADC Lite obsahuje jeden senzor o rozlišení 3,2 MPix upravený pro snímání jak viditelného spektra světla od vlnové délky 520 nm, tak i vlnových délek do 920 nm světla blízkému infračervenému spektru.

ADC Lite i ADC Micro jsou speciálně vyvinuty pro použití na bezpilotních leteckých prostředcích.

 

 

KONTAKTUJTE NÁS

V případě jakéhokoli dotazu nás prosím neváhejte kontaktovat. Budeme se snažit Vám odpovědět co nejdříve a poskytnout Vám co nejpřesnější informace.
Pokud nás chcete kontaktovat telefonicky, využijte prosím telefonní číslo 773 964 445.

[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]