Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Opravy a servis stavebních laserů

Opravy a servis laserových nivelačních přístrojů

Naše servisní středisko zajišťuje veškeré opravy a servis laserových nivelačních přístrojů, jako jsou rotační lasery, křížové a vytyčovací lasery. Jsme schopni realizovat opravy stavebních laserů po pádu či jiném mechanickém šoku. Náš sklad náhradních dílů obsahuje laserové diody, které jsme schopni rychle vyměnit a znovu zprovoznit váš laserový přístroj.

Rotační lasery jsme schopni také plně zkontrolovat a prověřit aktuální přesnost. V případě, že přesnost stavebního laseru neodpovídá parametrům, které udává výrobce jsme schopni laser plně seřídit a nastavit na správné hodnoty. Jako doklad o provedené práci vystavujeme servisní protokol. Na přání jsme schopni vystavit k rotačnímu laseru kalibrační protokol.

Provádíme kalibrace stavebních měřících přístrojů všech značek. Např. Sokkia, Topcon, Hilti, Bosch, Stabila, Carl Zeiss, Dahlta, South, Leica, Dewalt, GeoFennel, Nikon, Pentax, Geomax, Theis Wolzhausen, GP, PNAL, Nedo, Nestle, GAL, Triax, Skil ale i jiných a historických přístrojů.

Google +

Mensuro, s.r.o.

Servis, opravy a kalibrace měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii. Vývoj a prodej bezpilotních leteckých prostředků.
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.15/01/2019 @ 17:49
Testování GNSS přijímače Altus NR3 pro Dopravní podnik hl. m. Prahy

Bylo nám potěšením, že GNSS technologie Septentrio byla vybrána pro testování dostupnosti globálních družicových navigačních systémů (GNSS), tedy GPS, Galileo a Glonass. Tato technologie by v budoucnosti mohla být využita například pro probíhající projekty Dopravního podniku hl. m. Prahy: antikolizní systém, elektronickou mapu Prahy, online informace pro cestující o pohybu jednotlivých tramvají v Praze, nebo pro centrální řídicí systém pražské hromadné dopravy.

Více informací o prodeji GNSS systémů: http://mensuro.cz/gnss-prijimace/

Více informací o GNSS přijímači Septentrio Altus NR3: http://mensuro.cz/produkt/altus-nr3-gnss-prijimac-nejnovejsimi-technologiemi-septentrio/
   View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.15/01/2019 @ 17:33
Jaká je vnitřní přesnost naskenovaného mračna bodů?

Jako první je třeba zmínit, že společnost GeoSLAM vyvíjela, testovala a upravovala svůj unikátní SLAM (Simultálnní Lokalizace A Mapování) dlouhých deset let, aby byla zaručena maximální možná přesnost.
Reálné testování ukázalo garantovanou milimetrovou přesnost v rámci i velkých místností, vnitřní přesnost velkých mračen bodů v rámci velkých budou o mnoha místnostech a podlažích je 1-3cm.

Více informací o skeneru GeoSLAM ZEB HORIZON: http://3dtechnologie.cz/geoslam-zeb-horizon/
   View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.15/01/2019 @ 17:32
"Nenašli jsme žádné jiné řešení, které by bylo tak univerzální a praktické pro skenování komplexních interiérových scén s prostory plnými lidmi, složitými místnostmi a schodišti" (BIM Strategies)

Jakou konkurenční výhodu přináší rychlé a přesné mobilní skenování? Z praktických zkušeností zákazníků dosti výraznou, příkladem může být francouzská společnost BIM Strategies, které po náročném testování různých mapovacích systémů vyhodnotila řešení společnosti GeoSLAM jako nástroj pro rychlé získání prostorových dat v těch nejnáročnějších podmínkách.

Mobilní skenovací systémy GeoSLAM zcela změnili způsob naší práce, efektivitu získávání dat v terénu, způsob přemýšlení a rychlost dodání dat našim zákazníkům, jednoznačně však ziskovost naší společnosti (BIM Strategies)

Není proto divu, že z Francie dorazily objednávky na nový skener ZEB HORIZON ještě před jeho uvedením. Na objednávce byla položka "Nový skener, který bude představen"...

Více informací o společnosti BIM Strategies: http://bim-strategies.com
   View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.15/01/2019 @ 17:32
ČAS NA ZMĚNU

V dnešním rychle se měnícím světě hraje čas velmi důležitou roli. Progresivní společnosti neustále hledají cesty, jak být nejenom o krok napřed před konkurencí, ale jak podstatně zvýšit svoji ziskovost a zároveň být stále atraktivní pro svoje zákazníky. To je evidentní také ve stavebnictví, kde je obrovský tlak na rychlost a přesnost zaměření probíhajících staveb. Společnost Archidata z Velké Británie zvolila technologii mobilního laserového skenování GeoSLAM jako řešení jak výrazně zkrátit čas potřebný pro zaměření a kontrolu staveb.

"Dříve jsme potřebovali na zaměření celý den, dnes potřebujeme pouze hodinu s technologií GeoSLAM" Rob Mclean, ředitel, Archidata

Číst celý článek: https://geoslam.com/wp-content/uploads/2018/05/GeoSLAM_Time-for-Change_v1.pdf?x97867
   View on Google
Mensuro, s.r.o.
Mensuro, s.r.o.15/01/2019 @ 17:32
"Dokázali jsme zredukovat potřebný čas na měření ze čtyř dnů na 2,5 hodiny - bez ztráty přesnosti" - společnost Precision Property Measurements

Kalifornská společnost Precision Property Measurements se zabývá mimo jiné zaměřováním nemovitostí za účelem vyhotovení plánů jako podkladu pro rekonstrukci.
Jako příklad může posloužit zaměření soukromé rezidence v Santa Barbaře o výměře cca 6 100 m2, kdy bylo třeba měření provádět za přítomnosti rezidentů, což kladlo velký tlak na rychlost zaměření.
Jednomu pracovníkovi zaměření takové rezidence trvá přibližně čtyři dny, s technologií GeoSLAM se podařilo zredukovat potřebný čas na zaměření na 2,5hod.

"Pro tento projekt jsme zvolili mobilní skener GeoSLAM a upřednostnili jsme jej před terestrickým skenerem vzhledem k rychlosti, přesnosti a objemu dat, což přesně odpovídalo požadavkům zákazníka" říká Greg Davies, ředitel společnosti

Více informací o tomto projektu: http://3dtechnologie.cz/wp-mac/uploads/2018/11/GeoSLAM_Safe-As-Houses-1.pdf
   View on Google