Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Open-source software a hardware od Septentrio a autonomní aplikace

Septentrio-open-source-mosaic-650px

 

Septentrio, lídr v oblasti vysoce přesných řešení pro určování polohy GNSS, přichází se dvěma open-source projekty pro své moduly přijímačů GPS / GNSS.

První z nich, ROSaic, je ovladač pro Robot Operating System (ROS) pro modul mosaic-X5 a další GNSS přijímače Septentrio.


Druhým projektem je mosaicHAT, což je open-source hardwarový referenční design kombinující mozaic-X5 s počítačem Raspberry Pi nebo Arduino.


Oba projekty usnadňují integraci spolehlivého určování polohy s přesností na úrovni centimetrů do robotických a jiných aplikací pro automatizaci strojů.

Ovladač ROSaic pracuje na ROS, programovacím prostředí široce používaném v průmyslu i na akademických pracovištích, běžně používaném pro integraci robotické technologie a vývoj pokročilé robotiky a autonomních systémů. ROS umožňuje kombinovat data z mnoha senzorů, což umožňuje vysokou úroveň autonomie.

 

Projekt mosaicHAT umožňuje přesné a spolehlivé určování polohy GNSS pro robotiku a automatizaci na hardwarové úrovni. Řada techniků dnes používá Raspberry Pi pro prototypování a počáteční integraci. Deska mosaicHAT je snadný způsob, jak mohou integrátoři začít s GNSS modulem mosaic-X5 od společnosti Septentrio.

Připojením mosaicHAT do kompatibilního Raspberry Pi mají uživatelé přístup k vysoce přesnému určování polohy s polohovými daty o vysoké frekvenci, což je ideální pro navigaci a ovládání strojů. Malá deska o rozměrech 56 × 65 mm nabízí základní rozhraní, jako jsou USB, sériové a univerzální komunikační piny. Návrh desky plošných spojů a dokumentace jsou k dispozici pro snadnou výrobu nebo pro další přizpůsobení.

„Jsme nadšení, že ovladač ROSaic i mosaicHAT jsou součástí komunity GitHub, a velmi si vážíme práce počátečních autorů i budoucích přispěvatelů,“ řekl Gustavo Lopez, manažer přístupu na trh ze společnosti Septentrio. „Oba projekty jsou k dispozici jako open-source, což komunitě umožňuje snadno přizpůsobit autonomní nebo robotické systémy pomocí vysoce přesné a spolehlivé technologie určování polohy GNSS.“

Ovladač ROSaic je k dispozici na wiki stránce ROS a v repozitáři Septentrio GitHub, zatímco mosaicHAT najdete zde.