Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

UAV a drony

Co jsou to UAV a drony?

Drony jsou dnes běžně používaným označením pro bezpilotní letecké prostředky, někdy se také používá zkratka UAV (Unmanned Aerial Vehicle). V zásadě jde o kategorii letounů, které jsou řízeny na dálku ze země nebo dokonce létají autonomně bez jakékoliv lidské podpory. Dálkové řízení leteckých prostředků je samozřejmě starší a rozšířenější, ovšem stále lepší a preciznější kontrolní jednotky otevírají velmi zajímavé možnosti autonomního letu, určené zejména pro náročné operace. Tak jako mnoho technických vymožeností, i drony byly původně vyvíjeny pro vojenské účely. I když jejich nasazení je dnes otázkou mnoha různorodých oblastí, termín „dron“ je pro neznalého člověka stále dost matoucí. Především v posledních letech ale došlo k jejich rapidnímu rozšíření v civilním sektoru, kde se používají především pro pořizování leteckých snímků a videí. Od různých druhů senzorů a softwarů, určených pro pořizování leteckých snímků a jejich zpracování, se pak odvíjí konkrétní UAV aplikace.

Jaké UAV aplikace vám nabízíme?

UAV aplikace zahrnují činnosti jako přesné zemědělství, leteckou termografii, natáčení filmových záběrů či dokumentů, policejní monitoring, záchranářské práce, inspekci budov a inženýrských staveb, letecké mapování a terénní průzkum. V současnosti ale také existuje mnoho projektů, které se snaží UAV a drony nasadit pro široké spektrum cílů. Nabídce bezpilotních leteckých přístrojů a sortimentu pro různé UAV aplikace se věnujeme především v rámci společnosti Vespadrones, kterou jsme pro tento účel založili v roce 2011. Naším cílem je ovšem nabídnout vám více než jen produkty samotné. Jako jedni z mála poskytujeme také služby letecké školy zdarma, profesionální školení pro leteckou termografii, opravy a servis multicopterů a komplexní zákaznickou podporu. Pečlivě také sledujeme současné dění a novinky na světové scéně bezpilotních leteckých prostředků, abychom byli schopni vám nabídnout vždy to nejlepší. Samozřejmostí je také důkladné otestování všech komponentů v naší nabídce předtím, než je doporučíme a nabídneme našim zákazníkům. Pokud se tedy chcete dozvědět více o letecké termografiihyperspektrálním snímkovánípřesném zemědělstvíUAV mapování nebo letecké inspekci průmyslových staveb, doporučujeme vám nejlépe pokračovat přímo na stránky Vespadrones.

Které UAV a drony vám doporučujeme?

Výsledkem dlouholetého výzkumu a testování společnosti Vespadrones je hexacopter Xyris 6. Tento pokročilý multicopter představuje ideální řešení pro různorodé každodenní letecké operace pro profesionály i nadšené amatéry. Xyris 6 je skvělou konfigurací pro pořizování leteckých fotografií a videí, navíc může být velmi jednoduše vybaven celou řadou měřících přístrojů a senzorů pro termografii, terénní mapování nebo přesné zemědělství. Tento dron používá jednotku GPS k jednoduché orientaci během letu a také je schopen plně autonomního letu. Je vybaven skládacím rámem z vysoce kvalitního karbonu, vodotěsnými a prachotěsnými motory, lehkým a univerzálním gimbalem. K jeho jednoduchému řízení můžete také použít tablet či iPod. Určitě oceníte i různé pokročilé funkce, kterými je Xyris 6 vybaven, jako je schopnost bezpečně přistát i při poruše jednoho motoru, automatický návrat na výchozí bod, přesné držení pozice na určitém bodě a výšce a mnoho dalších.

Zaujaly vás výše uvedené informace? Pokračujte dál a zjistěte více o Xyrisu 6.

©2024 Mensuro s.r.o. · Všechna práva vyhrazena.