Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Bezdrátový monitoring posunů a deformací při zátěžových zkouškách

monitoring-sledovani-posun-deformace-pylony

Mnoho tradičních zátěžových testů pylonů je prováděno s potenciálním rizikem nebezpečného zřícení a způsobení značných škod. Zvláště zkoušky s nejvyšším zatížením představují riziko, kdy diferenciální náklon může vést k nekontrolovanému uvolnění extrémně velkých sil.

Během zátěžových testů je třeba pylony velmi přesně monitorovat a zajistit včasné varování v případě neočekávaného vychýlení mimo tolerance.


Platformy Senceive FlatMesh™ a Senceive GeoWAN™ pracují na principu senzorů spojených do sítě, kdy senzory komunikují “každý s každým” a i při výpadku několika z nich se klíčové informace dostanou do hlavní datové brány a dále na web nebo do tabletu / smartphonu odpovědné osoby.


Jedním z řešení monitorování pohybu zatěžovaných pylonů může být instalace pohybových senzorů systému FlatMesh od společnosti Senceive. Tyto pohybové senzory mohou být umístěny na monitorovaný objekt v dostatečném počtu, aby pokryly kompletně monitorovanou strukturu objektu, umožnily monitorovat nejenom pohyb, ale i případné deformace.

Více informací: MONITORING