Prodej a servis specializovaných měřících přístrojů pro stavebnictví a geodézii.

Využití mobilního laserového skeneru GeoSLAM ZEB HORIZON

zamerani-stavby-laserove-skenovani-geoslam

Mobilní laserové skenování začíná být efektivním nástrojem pro rychlý a přesný sběr prostorových dat nejenom v geodézii, ale také ve stavebnictví, architektuře a BIM. Na našich specializovaných stránkách 3Dtechnologie se snažíme publikovat zajímavé příklady použití mobilního laserového skenování, které získalo s příchodem nového laserového skeneru GeoSLAM ZEB HORIZON rozšířené možnosti.


„Dokázali jsme zredukovat potřebný čas na měření ze čtyř dnů na 2,5 hodiny – bez ztráty přesnosti“


Kalifornská společnost Precision Property Measurements se zabývá mimo jiné zaměřováním nemovitostí za účelem vyhotovení plánů jako podkladu pro rekonstrukci.
Jako příklad může posloužit zaměření soukromé rezidence v Santa Barbaře o výměře cca 6 100 m2, kdy bylo třeba měření provádět za přítomnosti rezidentů, což kladlo velký tlak na rychlost zaměření.
Jednomu pracovníkovi zaměření takové rezidence trvá přibližně čtyři dny, s technologií GeoSLAM se podařilo zredukovat potřebný čas na zaměření na 2,5hod.

„Pro tento projekt jsme zvolili mobilní skener GeoSLAM a upřednostnili jsme jej před terestrickým skenerem vzhledem k rychlosti, přesnosti a objemu dat, což přesně odpovídalo požadavkům zákazníka“ říká Greg Davies, ředitel společnosti

Více příkladů použití mobilního laserového skeneru GeoSLAM ZEB HORIZON naleznete zde: https://3dtechnologie.cz/category/vyuziti-geoslam-zeb-horizon/